تماس با کارشناس

راه اندازی، تجهیزات و خدمات پشتیبانی شبکه

نیاز کسب‌وکارها به ایجاد شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی داخلی با زیرساخت‌های ایمن و پایدار بر کسی پوشیده نیست. فقط اینجا سؤالی مطرح می‌شود که چه شخص یا گروهی باید مسئولیت راه‌اندازی، تامین تجهیزات، امنیت و نگهداری از شبکه‌های درون سازمانی را به عهده بگیرد؟

برای شرکت‌های کوچک و متوسط بهترین راهکار واگذاری این وظیفه به شرکت‌های ثالث است؛ به‌این‌ترتیب با کمترین هزینه از خدمات تیم‌های تخصصی پشتیبانی شبکه بهره‌مند می‌شوند. البته امروز سازمان‌های بزرگ نیز با اهدافی چون کاهش هزینه‌ها، تمرکز زدایی و خارج نشدن از دایره تخصصی خود، ترجیح می‌دهند این دست خدمات را برون سپاری کنند.

تماس و مشاوره رایگان فرم درخواست خدمات
image
خدمات حضوری

امکان اعزام کارشناس یا تیم کارشناسی شبکه در صورت نیاز به پشتیبانی سرویس شبکه و حضور در محل

image
تیم متخصص

دسترسی به یک تیم حرفه‌ای درزمینه نصب، راه‌اندازی، ایمن‌سازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری

image
پشتیبانی نامحدود

365 روز سال هفت روز هفته و 24 ساعته از پشتیبانی ریموت رایانه کمک بهره مند شوید

چه زمانی نیاز به خدمات شبکه خواهیم داشت؟

به مجرد اینکه تصمیم گرفتید یک شبکه درون سازمانی ایجاد کنید، نیاز شما به خدمات شبکه و پشتیبانیِ آن، آغاز می‌شود. بحث طراحی شبکه، نصب و راه‌اندازی، تست و ایمن‌سازی و درنهایت پشتیبانی، همه به معنای نیاز سازمان به یک متخصص شبکه برای پوشش این فعالیت‌ها است.

قطعاً در ایجاد شبکه‌های کامپیوتریِ محدود مثل زمانی‌که قصد داریم از یک پرینتر برای چند سیستم استفاده کنیم (بخوانید: پرینتر شیر شده در شبکه) و یا می‌خواهیم فایل‌هایی را بین چندین دیوایس به اشتراک بگذاریم (بخوانید: شیر کردن فایل در شبکه) یک شخص آشنا به مسائل آی‌تی می‌تواند با کمی مطالعه و تلاش، شبکه را راه اندازی کند. اما در ابعاد بزرگ‌تر نیاز است که زیرساخت شبکه توسط متخصصین این حوزه یا زیر نظر آن‌ها انجام شود.

در بحث شبکه‌های کامپیوتری چه خدماتی ارائه می‌دهیم؟

امروز در یک سازمان و در میان واحدهای مختلف آن، اشتراک‌گذاریِ طبقه‌بندی شده اطلاعات امری گریزناپذیر است. به همین سبب طراحی، ایجاد زیرساخت و راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتریِ قابل اعتماد برای کسب‌وکارها به یک چالش بزرگ تبدیل شده. باتوجه به اهمیت اطلاعات و داده‌ها برای سازمان‌های امروزی‌، بحث اشتراک‌گذاری ایمن بیش‌ازپیش مورد توجه قرار گرفته است.

خدمات بک آپ گیری از سرور شبکه

زمانی‌که یک یا چند دیوایس در سازمان شما آسیب ببیند، اگر از قبل بک‌آپی از سرور گرفته باشید، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات مهم نخواهید بود، چرا که نسخه‌ای از آن را در جایی امن نگهداری می‌کنید. خدمات بک‌آپ گیری از اطلاعات سرور در بحث خدمات شبکه، نیازمند دانش تخصصی در زمینه ذخیره‌سازی و بازیابی داده است و پروسه‌ای زمان‌بر محسوب می‌شود.

خدمات پسیو شبکه

این خدمات مربوط به بخش سخت افزاری شبکه های کامپیوتری است و مواردی چون نقشه کشی و کابل کشی شبکه، نصب داکت، ترانک، نودها، پریزها، کیستون‌ها، انواع رک، راه‌اندازی سرور و استاندارد سازی آن، نصب تجهیزات پسیو، طراحی اتاق سرور، دوربین‌ مداربسته تحت شبکه، بهینه سازی زیر ساخت ‌های قدیمی، نصب سنسور و تجهیزات هوشمندسازی، تست شبکه و اطلاع از صحت کارکرد را شامل می‌شود.

خدمات شبکه اینترنت

در کنار راه‌اندازی شبکه داخلی، نیاز به راه‌اندازی خدمات اینترنت شبکه دارید. مثلاً اگر نیاز باشد مصرف اینترنت کارکنان را به عدد خاصی محدود و یا سرعت اینترنت را متناسب با نیاز بخش تعریف کنید، تنظیمات آن را به شرکت پشتیبان اعلام می‌کنید. اعمال تنظیمات میکروتیک و روتر، مانیتورینگ مصرف اینترنت، برقراری امنیت در ارتباط به خارج از شبکه و محدودیت برای دانلود در این بخش اتفاق می‌افتد.

خدمات اکتیو شبکه

این بخش خدمات نرم افزاری شبکه را شامل می‌شود که مواردی چون پیکربندی تجهیزات اکتیو شبکه، نصب سیستم عامل‌های کلاینت و سرور و سرویس‌های تحت شبکه به همراه تنظیمات آن‌ها، پیکربندی فایروال، خدمات VIOP، مدیریت یوزرها و پهنای باند، ر‌اه‌اندازی سرویس‌های ایمیل، بک‌آپ گیری و بازگردانی اطلاعات، مشاوره و ارائه راهکار و ... می‌شود.

پشتیبانی ریموت | ارائه خدمات پشتیبانی شبکه از راه دور

بسیاری از مشکلات شبکه و بروزرسانی‌های نرم‌افزاری نیاز به حضور فیزیکی پشتیبان نداشته و از راه دور نیز قابل بررسی و رفع هستند. پشتیبانی شبکه از راه دور روشی است که به کمک آن می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و در کوتاه‌ترین زمان مشکل را برطرف کرد پشتیبانی شبکه از راه دور به سه طریق زیر انجام می‌گیرد:

  • ثبت تیکت اینترنتی
  • تماس تلفنی
  • ابزار های ریموت

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه از طریق تماس تلفنی

پشتیبانی تلفنی و ارائه خدمات شبکه از طریق تماس تلفنی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های مرسوم برای ارائه خدمات شبکه از راه دور می‌باشد. در این روش می‌بایست یک اپراتور با سطح معلومات آی‌تی متوسط در محل استقرار شبکه وجود داشته باشد تا با تماس تلفنی با کارشناس پشتیبان شبکه دستورات لازم برای حل مشکل نرم‌افزاری پیش آمده را دریافت و اجرا کند. شرکت رایانه کمک با بهره گیری از کارشناسان خبره در زمینه پشتیبانی شبکه و سال‌ها تجربه در حوزه حل مشکلات کامپیوتری از طریق تلفن می‌تواند یاری‌رسان شما بوده و مشکلات نرم‌افزاری شبکه شما را به راحتی برطرف کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد، در صورتی که مشکل شبکه شما گسترده بوده و نیاز به بررسی دقیق‌تری داشته باشد روش‌های بعدی کاربردی‌تر خواهند بود.

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه از طریق ابزار‌های ریموت

یکی از بهترین راهکارهای ارائه خدمات شبکه از راه دور، بهره‌گیری از ابزارها و نرم‌افزارهای ریموت دسکتاپ می‌باشد. نرم افزارهایی مانندanydesk ،teamviewer ،ultra-viewer و ریموت دسکتاپ ویندوز ابزارهایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید از راه دور به سیستم‌های دیگر متصل شده و کامپیوترهای مختلف را کنترل کنید. بدین ترتیب ارائه خدمات شبکه دیگر حدومرزی نداشته و شما می‌توانید حتی از کشوری دیگر شبکه و سیستم‌های خود را بررسی و مدیریت کنید. کارشناسان رایانه کمک نیز با بهره‌گیری از بهترین و ایمن‌ترین ابزارهای ریموت دسکتاپ می‌توانند به‌صورت هم‌زمان به چند سیستم شبکه شما متصل شده و به شکل گروهی مشکلات مختلف سیستم‌های درون شبکه را بررسی و مرتفع کنند.

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه از طریق اینترنت و ثبت تیکت

در این روش ابتدا مشکل و یا درخواست مورد نظر درباره اصلاح یا بروزرسانی بخش خاصی از شبکه از طریق اینترنت برای کارشناس پشتیبان شبکه ارسال می‌شود. سپس این درخواست توسط کارشناسان شبکه بررسی شده و در صورتی که امکان ارائه خدمات از راه دور وجود داشت از طریق ابزارهای ریموت و یا تماس تلفنی و یا طرق دیگر نسبت به حل مشکل اقدام می‌شود. در غیراین‌صورت با هماهنگی قبلی نسبت به ارسال کارشناس حضوری برای حل مشکل شبکه و ارائه دیگر خدمات شبکه اقدام می‌شود.

رضایتمندی مشتریان ، بزرگترین سرمایه رایانه کمک
طی مدت 3 سال حدودا 10 بار از خدمات حضوری رایانه کمک استفاده کردم و هربار مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری سیستمم در کوتاه ترین زمان برطرف شد
author

سارا داورزنی

دانشجوی مهندسی مواد
بزرگترین حسن کارشناس های رایانه کمک اینه که به تمام مسائل سخت افزار و نرم افزار و شبکه اشراف دارند ، بسیار مجهز در محل حاضر میشن و برای هر مشکلی راهکار دارند
author

حمید طاهری

حسابدار در شرکت خصوصی
تا قبل از آشنایی با خدمات حضوری رایانه کمک ، همیشه برای تعمیرات کامپیوترم نگران امنیت اطلاعاتم بودم، اما با خدمات در محل بچه های رایانه کمک و در حضور خودم، همیشه خیالم از این بابت راحته
author

پرهام افشار

عکاس و فیلم بردار

درخواست پشتیبانی شبکه


لطفا جهت ثبت درخواست تعمیر ، فرم زیر را تکمیل نموده یا با شماره 40774580-021 تماس حاصل فرمایید.


نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه